Dieta, Zdrowie

Dlaczego warto sprawdzić co mówią nasze geny?

Co mówią o nas geny? Odpowiadają w połowie za naszą osobowość, stosunek do ludzi i świata, emocjonalność czy poczucie empatii – to instruktaż budowy ciała i psychiki. Można śmiało powiedzieć, że geny to skarbnica wiedzy również na temat pracy całego naszego organizmu. Niestety, nadal nie wszyscy zdają sobie sprawę jak wiele można się z nich dowiedzieć i jak bardzo wiedza ta może podnieść komfort naszego życia. Dlatego dziś opowiemy trochę więcej o Raporcie Genetycznym Ogen i korzyściach, jakie za sobą niesie.

 

Jak możesz skorzystać z analizy DNA?

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów procedura zamówienia naszego Raportu jest naprawdę wygodna. Jak to wygląda? Zamawiasz Indywidualny Raport Genetyczny na stronie ogen.pl i wybierasz interesujący Cię zakres analizy. W ciągu 2-3 dni pod wskazany przez Ciebie adres kurier dostarczy Ci Zestaw Startowy do pobrania próbki. Samodzielnie pobierz próbkę śliny (wystarczy tylko 1 cm³), postępując zgodnie z załączoną instrukcją. Następnie musisz zarejestrować Zestaw na stronie aktywuj.ogen.pl i zamówić bezpłatny odbiór kurierem DPD. Następnego dnia Kurier odbierze od Ciebie Zestaw Startowy. O przygotowaniu Raportu powiadomimy Cię mailem. Voila! Teraz zaloguj się na swoje konto i zacznij korzystać z genów już dziś!

 

Co odkryje przed Tobą Raport Ogen?

Nasz Raport to ponad 180 stron interpretacji wyników analizy genetycznej. Raport dostarcza wiedzy na temat indywidualnych predyspozycji organizmu:

 • do diety;
 • do aktywności fizycznej;
 • zachowania urody,
 • aspektów zdrowotnych;
 • metabolizmu wybranych leków.

 

Opowiemy pokrótce o każdej z tych kategorii.

 

RAPORT DIETA

Skorzystanie z Indywidualnego Raportu Genetycznego umożliwi Ci m.in. ułożenie planu żywieniowego, dostosowanego do Twoich genów. Odżywianie zgodne z własnym DNA niesie dla organizmu najwięcej korzyści, ponieważ pokrywa jego dokładne zapotrzebowanie na poszczególne składniki. Nie zawsze bowiem dawki kierowane do ogółu populacji są odpowiednie dla Twojego organizmu, ale o tym dowiesz się czytając nasz Raport.

W ramach badań nutri genetycznych analizowane są między innymi geny odpowiedzialne:

 • za metabolizm witamin,
 • za predyspozycje do nadwrażliwości, nietolerancji i alergii pokarmowych(ryzyko wystąpienia celiakii, nietolerancja laktozy, nietolerancja fruktozy, alergia na orzeszki ziemne),
 • za wrażliwość na sód czy kofeinę,
 • za poziom dobrego i złego cholesterolu we krwi.

 

RAPORT SPORT

Badania genetyczne od lat wykonywane są w celu określenia predyspozycji sportowych dzieci i dorosłych. Tego typu testy zlecają np. kluby sportowe. Dzięki badaniom genetycznym dowiesz się, w jakiej dyscyplinie sportowej masz szansę odnieść spory sukces, albo na jakie zajęcia sportowe zapisać swoje dziecko. Dodatkowo, odpowiedzą na pytanie, dlaczego Twoje treningi nie przynoszą oczekiwanych rezultatów.

Z naszego Raportu m.in. dowiesz się o swoich predyspozycjach odnośnie:

– uprawiania sportów wytrzymałościowych lub tych, które wymagają szybkości,

– podatności na kontuzje,

– wystąpienia otyłości,

– wrażliwości na tłuszcze,

– wysiłku fizycznego i diety i ich wpływu na redukcję masy ciała.

Koniec z marnowaniem czasu i pieniędzy na nieskuteczne diety i treningi – Raport Ogen pokaże Ci właściwą drogę do upragnionej sylwetki 😊

 

RAPORT URODA

Czy wiedziałeś, że wolnorodnikowa teoria starzenia się jest jedną z najpopularniejszych hipotez tłumaczących zjawisko starzenia organizmu? Według tej teorii, organizm, aby bronić się przed wolnymi rodnikami, rozwinął odpowiedź antyoksydacyjną skóry, czyli zdolność do neutralizowania nadmiaru wolnych rodników. Niestety, istnieją warianty genetyczne, których określone poliformizmy mogą odpowiadać za zmniejszenie odpowiedzi antyoksydacyjnej, a tym samym determinować ponadprzeciętną szybkość starzenia się skóry. Nasz Raport oczywiście uwzględnia predyspozycje związane z ochroną antyoksydacyjną Twojego organizmu. Dodatkowo podpowie jak zatroszczyć się o wygląd Twojej skóry oraz rozwinie takie tematy, jak:

 • długowieczność,
 • łuszczyca,
 • atopowe zapalenie skóry,
 • zaburzenia produkcji kolagenu i powstawania zmarszczek,
 • cellulit

 

RAPORT ZDROWIE

W tym wypadku, naszym celem jest wykrycie mutacji genetycznych zwiększających prawdopodobieństwo zachorowania na daną chorobę. Można sprawdzić predyspozycje do zachorowania m.in. w kierunku:

 • choroby Leśniowskiego-Crohna,
 • Hemochromatozy,
 • choroby Gravesa-Basedowa.

Raport opowie również o genetycznych predyspozycjach do udaru, depresji, schizofrenii oraz mutacja w genie MTHFR.

Wykonanie Raportu Ogen powinno być priorytetem dla osób, które w kręgu rodzinnym posiadają osoby borykające się z tymi przypadłościami.  Jeśli bowiem będziemy świadomi, że mamy duże predyspozycje do zachorowania, będziemy mogli odpowiednio zareagować (np. zmiana stylu życia, zmiana diety, regularne wykonywanie badań kontrolnych), co może zmniejszyć ryzyko wystąpienia choroby.

 

RAPORT LEKI

Jak często sięgasz po Polopirynę, Ibuprofen, Aspirynę? Wiedziałeś, że leki te mogą wywoływać groźne skutki uboczne, m.in. zwiększają ryzyko wrzodów żołądka, zawału serca czy udaru mózgu? Dzięki naszemu Raportowi dowiesz się, czy nie należysz do grupy osób, które posiadają wyższe ryzyko występowania niepożądanych skutków ubocznych po zastosowaniu tych leków.

Dodatkowo dowiesz się o swoich predyspozycjach związanych z:

 • metabolizmem Inhibitorów Pomp Protonowych,
 • metabolizmem leku warfaryny,
 • wrażliwością na leki antydepresyjne,
 • reakcją organizmu na podanie substancji placebo.

 

Dlaczego warto zdecydować się na Raport Genetyczny Ogen? 

Zdrowe i długie życie to marzenie każdego z nas. Bez wątpienia wiedza, którą dostarczy Ci nasz raport pomoże Ci w osiągnięciu tego celu.

Warto też dodać, że Zestaw Startowy zamówisz tylko raz – DNA się nie zmienia, więc wynik będzie aktualny całe życie.

Wynik analizy DNA jest niezależny od Twojego obecnego stanu zdrowia –  nie ma żadnych przeciwwskazań do jej przeprowadzenia (takich jak np. ciąża czy przeziębienie). Dodatkowo, Raport możemy wykonać również dla najmłodszych członków Twojej rodziny. W przypadku dzieci poniżej 5 roku życia wysyłamy specjalny zestaw do pobrania próbki z policzka (zestaw wymazowy). Zestaw ten dostępny jest również dla osób, od których pobranie 1 cm³ może stanowić problem, np. osób niepełnosprawnych.

Kolejnym, niepodważalnym atutem jest wysoka czułość i wiarygodność analizy DNA w porównaniu do tradycyjnych metod laboratoryjnych. Wszystkie analizy przeprowadzamy w certyfikowanych laboratoriach wykorzystując technologię mikromacierzy DNA.

Dlatego nie odkładaj swojego zdrowia na później, wejdź na ogen.pl i zamów swój Raport Genetyczny Ogen!

Tagged , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *